Deklaracja dostępności
Centrum kształcenia w Chojnicach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chojnicach.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Treści niedostępne
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Każdy ma prawo:
Żądanie musi zawierać:
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chojnicach, ul. Kościerska 11a, 89-600 Chojnice
Nieruchomość CKZiU składa się z dwóch budynków. Do budynku głównego prowadzą dwa wejścia. Wejście główne od ulicy Kościerskiej wyposażone jest w podjazd dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Kolejne wejście od strony warsztatów jest umiejscowione na poziomie terenu. Do budynku drugiego prowadzą jedynie schody, w związku z czym nie jest dostosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Na parterze w budynku głównym większość pomieszczeń pozbawiona jest progów, a ciągi komunikacyjne są szerokie. Na piętro budynku, do części administracyjnej, prowadzą schody i nie są wyposażone w windę, a w sekretariacie nie ma obniżonej lady. W przypadku konieczności kontaktu z pracownikiem administracji istnieje możliwość wezwania go przez obsługę szkoły. W szkole nie ma też oddzielnego pokoju dla niepełnosprawnych interesantów. Informacja o rozkładzie pomieszczeń w budynku zapewniona jest w sposób wizualny (plansza informacyjna), a informacji głosowych o rozkładzie pomieszczeń udzielają pracownicy obsługi. W budynku nie zastosowano urządzeń i innych środków technicznych służących do obsługi osób niesłyszących i słabosłyszących. Na parkingu nie zostały wyznaczone miejsca postojowe dla inwalidów. W budynku szkoły nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego. Na parterze budynku znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych, z możliwością dostępu od strony sal dydaktycznych lub z pomocą pracownika obsługi poprzez bramę wjazdową stanowiska diagnostycznego. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem przewodnikiem lub psem asystującym.
Raport GUS o stanie zapewniania dostępnościpodmiotu publicznego
Pobierz raport GUS